Press "Enter" to skip to content

AUTO CASCO

admin 0
Obraz z kamery samochodowej na chwilę przed uderzeniem
Obraz z kamery samochodowej na chwilę przed uderzeniem

Kiedyś (ze 20 lat temu) przy zakupie NOWEGO (co za wariat) auta zdecydowałem się na AC. Lata mijały a ja płaciłem te AC  a szkód zbytnio nie było. Zmieniałem firmy sprzedające AC i dalej płaciłem. Tak chyba z rozpędu. Wreszcie .. trafiłem w … mur.

Ubezpieczenie AC wykupione jest w Aviva (stare AIG, nowsza nazwa ROBIMY  WAS W BAMBUKO) Zgłoszenie internetowe nie zostało przyjęte bo nikt nie oddzwonił. Trzeba dzwonić, słuchać fajnej muzyczki godzinami a potem za takie przyjemności płacić!!! No ale jest GIT bo na trzeci dzień przyjeżdża laweta, zabiera auto i … zostawia auto zastępcze! AMERYKA!!! Co prawda małe, brudne, trzeba posprzątać ale co tam…

Po okołu 7 dniach dostaję informację, że na podstawie oględzin samochodu została przyznana szkoda całkowita. Te słowo klucz to wspaniały wentyl bezpieczeństwa dla firm ubezpieczeniowych. Oni z Tobą podpiszą umowę AC i zapewnią:

  • naprawę złomu z użyciem nowych części
  • ubezpieczą stare auto na AC (poza Allianz)
  • obiecają wszystko i każą za to zapłacić

Ale jak przyjdzie do wypadku – SZKODA CAŁKOWITA. Zawsze kosztorys walna po sam sufit. Podadzą koszt auta na podstawie bliżej nieznanych danych, zaczną odejmować co tylko mogą (o tym zaraz) o pozostała resztę przeleją na konto a Ty człowieku się martw.

Bo gdyby wypłacili całkowitą cenę auta, zabrali pozostały złom to byłaby to firma, która szanuje klienta i dba o jego dobro. To jest szczególnie ważne po wypadku. Ale w Polsce…. klienta traktuje się jak 'mięso’. Obiecać cuda przy zakupie polisy, a jak dojdzie do rozliczeń do ubić i odesłać do konkurencji, która zachowa się tak samo.

A propos odliczeń:

  • odliczono mi prawie 900 zł za zbyt duży przebieg. Uczciwość musi kosztować. Tak jak większość rodaków należało przekręcać licznik. No ale ja kieruję się słowami W. Bartoszeskiego: 'Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.