Opublikowano Dodaj komentarz

AUTO CASCO

Obraz z kamery samochodowej na chwilę przed uderzeniem
Obraz z kamery samochodowej na chwilę przed uderzeniem

Kiedyś (ze 20 lat temu) przy zakupie NOWEGO (co za wariat) auta zdecydowałem się na AC. Lata mijały a ja płaciłem te AC  a szkód zbytnio nie było. Zmieniałem firmy sprzedające AC i dalej płaciłem. Tak chyba z rozpędu. Wreszcie .. trafiłem w … mur.

Ubezpieczenie AC wykupione jest w Aviva (stare AIG, nowsza nazwa ROBIMY  WAS W BAMBUKO) Zgłoszenie internetowe nie zostało przyjęte bo nikt nie oddzwonił. Trzeba dzwonić, słuchać fajnej muzyczki godzinami a potem za takie przyjemności płacić!!! No ale jest GIT bo na trzeci dzień przyjeżdża laweta, zabiera auto i … zostawia auto zastępcze! AMERYKA!!! Co prawda małe, brudne, trzeba posprzątać ale co tam…

Po okołu 7 dniach dostaję informację, że na podstawie oględzin samochodu została przyznana szkoda całkowita. Te słowo klucz to wspaniały wentyl bezpieczeństwa dla firm ubezpieczeniowych. Oni z Tobą podpiszą umowę AC i zapewnią:

  • naprawę złomu z użyciem nowych części
  • ubezpieczą stare auto na AC (poza Allianz)
  • obiecają wszystko i każą za to zapłacić

Ale jak przyjdzie do wypadku – SZKODA CAŁKOWITA. Zawsze kosztorys walna po sam sufit. Podadzą koszt auta na podstawie bliżej nieznanych danych, zaczną odejmować co tylko mogą (o tym zaraz) o pozostała resztę przeleją na konto a Ty człowieku się martw.

Bo gdyby wypłacili całkowitą cenę auta, zabrali pozostały złom to byłaby to firma, która szanuje klienta i dba o jego dobro. To jest szczególnie ważne po wypadku. Ale w Polsce…. klienta traktuje się jak ‚mięso’. Obiecać cuda przy zakupie polisy, a jak dojdzie do rozliczeń do ubić i odesłać do konkurencji, która zachowa się tak samo.

A propos odliczeń:

  • odliczono mi prawie 900 zł za zbyt duży przebieg. Uczciwość musi kosztować. Tak jak większość rodaków należało przekręcać licznik. No ale ja kieruję się słowami W. Bartoszeskiego: ‚Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.’
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.