Press "Enter" to skip to content

KOLEJNA REFORMA OŚWIATY

admin 0
Minister Oświaty Zalewska
Minister Oświaty Zalewska

Dzisiaj przemawia ministra. Ta, która pochwaliła się w Sejmie, że egzamin organizowany przez państwo może być beznadziejny, bez sensu. Zastanawiam się na tej podstawie czy może wszystkie egzaminy są beznadziejne? Zastanawiam się jak przedstawiciel rządu może głosić takie herezje, niezależnie od opcji politycznej.

Dzień 27 czerwca 2016 roku przejdzie do historii. To właśnie teraz po zakończeniu roku szkolnego odważna ministra ogłosi reformę… Reformę dobrą jak zmiana która się teraz odbywa, reformę skuteczną bo mają przewagę w Sejmie. Jestem szalenie ciekaw co potem… jak już stracą przewagę…

A zatem poczekajmy…

18:00

No i już wiemy. Wracają stare sprawdzone 8 letnie podstawówki. Mam wrażenie, że wszystko wróci niedługo i powstanie PRL B(P)IS. Czekam jeszcze na kartki i przydziały na sprzęt AGD i samochody oraz mieszkania.

Na ale jak reforma to są wydatki!!! 🙂 Kiedy Ci politycy się opamiętają bo aż takiego skoku na kasę nawet wyborcy się nie spodziewali.

Pytanie na ile szkoła 8 letnia uchroni nasza młodzież przed wpływem otaczającej jej rzeczywistości na ich zachowania, nawyki pozostawiam otwarte.

Czas na dobrą zmianę: nowych dyrektorów placówek, nauczycieli, budynki, książki, szkolenia itd.

I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: co stanie się ze społecznymi, katolickim gimnazjami?

A jedna rzecz mnie od wielu lat totalnie dziwi. ŻADEN z poprzednich rządów nie dostrzegł reformy czasu wolnego uczniów i nauczycieli, który moim zdaniem jest nieefektywnie zorganizowany. Dwa miesiące wakacji to zdecydowanie za duża, jedyna przerwa w nauce. Nikt nie podjął trudu reformy czasu wolnego, jego podziału na krótsze ale częstsze przerwy. Może obawa, że nikt z wyborców tego nie zauważy, może zbyt mała spektakularność działań….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.